قفسه کتاب

مشکلات، چه از نوع انسانی، اجتماعی و یا اقتصادی باشند و چه از نوع مسائل فنی و حرفه ای، در هر حال می توان آنها را عواملی توصیف کرد که عملکرد مؤثر سازمان در گرو یافتن راه حل مناسبی برای آنهاست.
این تصمیمات و راه حل ها گرچه بعضاً می توانند با استفاده ازتجربه و به روش

 سنتی اتخاذ شوند اما روش نظام مند تصمیم گیری و حل مسئله می تواند به نحو مطلوبی مدیران و سرپرستان را در اتخاذ تصمیمات مؤثر تر و کارآ تر یاری نماید.

حل مسئله به روش خلاق

شما به عنوان مدیر یا سرپرست در یک واحد صف یا ستاد، مهارت خود را در حل مشکلات و تصمیم گیریها، چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا از روشهای علمی و سیستماتیک برای حل مشکلات استفاده می کنید ؟ تا چه اندازه خود را در دستیابی به راه حل های مؤثر، موفق می دانید ؟ آیا مایلید در باره شیوه های سیستماتیک حل مسائل، مطالب بیشتری بدانید ؟ اگر چنین است این نوشتار به همین منظور تدارک دیده شده و شامل سه دسته مطالب مربوط به حل مسائل است. قسمت اول، شامل انواع مسائل و نحوه سیستماتیک حل آنها ست، در بخش دوم مطالبی در باره خلاقیت و شیوه های پروش آن ارائه می شود و آخرین بخش از مطالب، به حل خلاقانه مسائل(تریز) اختصاص داده شده است.

 

نویسنده: ایرج هاشمی

فرمت فایل: pdf

تعداد صفحات: 40

حل مساله به روش خلاق

 

 

 

1335766433_raz-haye-khalaghiat

کتاب رازهای خلاقیت – ستایش اندیشه متفاوت مجموعه پست‌های وبلاگ یک پزشک در مورد خلاقیت است که در قالب ویژه‌نامه‌‌ای در نوروز سال ۹۰ منتشر شده بود.این کتاب از تأثیرگذارترین آگهی‌های تاریخ تا دغدغه‌های افراد خلاق و شکوه و سرخوشی لحظات خلاقیت صحبت می‌کند.

 

نویسنده: علیرضا مجیدی

فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات:۴۳

 خلاقیت

 

 

دانلود کتاب زندگینامه استیو جابز به زبان فارسی - ویرایش دوم

استیو پاول جابز (Steven Paul Jobs) (زاده ۲۴ فوریه ۱۹۵۵) کارآفرین، مخترع، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. کتاب زندگینامه استیو جابز چندی پیش به نوشته ی والتر آیزاکسن و پس از فوت استیو جابز منتشر گردید و پرفروش ترین کتاب سال ۲۰۱۱ شد. حال این کتاب توسط ناصر دادگستر به زبان فارسی ترجمه شده است.

در ویرایش جدید برخی ایرادهای موجود در نسخه اول رفع شده، برخی جمله بندی ها تغییر یافته، توضیحات و زیرنویس های بیشتری به کتاب اضافه شده و فونت کتاب نیز تغییر یافته تا خواندن آن برای شما راحت تر شود.

ویرایش دوم، در دو اندازه:
ویرایش دوم کتاب زندگینامه استیو جابز در دو سایز مختلف و در فرمت پی دی اف، ارایه شده است. یکی مناسب برای کامپیوتر و تبلت های ۱۰ اینچی. و یک نسخه مخصوص کتابخوان های الکترونیک که نمایشگر ۶ اینچی دارند. ضمن اینکه این نسخه برای خواندن روی تلفن های هوشمند نیز مناسب است. در کنار آن در چند هفته آینده می توانید منتظر ارایه کتاب در فرمت ePub نیز باشید.
از آقای دادگستر نیز تشکر می کنیم که تمایل شان برای ارایه یک کار عالی، سبب شد ویرایش دوم این کتاب دوست داشتنی را در اختیار داشته باشیم.

 

 نویسنده: والتر آیزاکسن
فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 532

زندگی نامع استیو جابز به زبان فارسی

 

 

 

01

فیلیپ کالینز مقاله نویس روزنامهي تایمز، رئیس هیئت تروستیس از گروه تحقیقاتی و مدیر اجرایی شـرکت انحصاري هایویندوز، یک انجمن نویسندگی سخنرانی است. تا سال 2007، نویسندهي سخنرانیهاي نخسـت وزیر، تونی بلر بود. به عنوان یک بانکدار سرمایه گذار نیز فعالیت داشته و موسسـه بـازار اجتمـاعی کـه یـک موسسهي تحقیقاتی سیاسی است را تأسیس کرده است. بعد از ترك داونینگ استریت، سخنرانی هاي زیادي را براي مدیران اجرایی و وزیران ارشد دولتی در بخشهـاي حقـوقی و داوطلبانـه بـه نگـارش درآورده اسـت. همچنین او همیشه در روزنامه ي تایمز یک ستون را به تحلیل سخنرانیهاي مهم اختصاص میدهد.

 

نویسنده:فیلیپ کالینز
فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 27

هنر ارائه و سخنرانی

 

 

 

02

تکنیک رهایی از احساسات ناخوشایند (EFT) تکنیک بسیار قدرتمندی برای رفع ناراحتی های ناشی از خاطرات است. این تکنیک حتی توانایی برطرف کردن نمودهای جسمی همانند دردهای مزمن، آلرژیها، و چیزهای دیگر را دارد. در زمان اجرا به سرعت کار خود را انجام می دهد و هیچگونه فشاری برای قرار گرفتن در شرایط خاطره ناخوشایند به شخص وارد نمی آورد.ای اف تی بر اساس طب سوزنی و طب فشاری توسط یک مهندس دانشگاه استنفورد ابداع شده است. در این تکنیک ضربات آرامی به نقاط مهم انرژیکی بدن نواخته می شود. این ضربات باعث تعادل انرژی در بدن می شوند.ای اف تی را می توان در همه جا، همه وقت و در هر شرایطی استفاده کرد. در این تکنیک از دارو، انرژی خارجی و سوزن خبری نیست، اما نتایج آن باور نکردنی است.

 

نویسنده: گری کریگ

فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 168

تکنیک رهایی ذهن

 

 

 

03

ادعای ساده ای در مورد این کتاب دارم اگر آن را بخوانید با منبعی از انرژی هماهنگ میشوید. هر چند که این کتاب فقط از جوهر و کاغذ شکل گرفته است ولی قصدی به همراه دارد که قدرت شفابخشی را به بار می آورد. همان طور که برنامه ی ویروسکش رایانه ی شخصیتان را پاکسازی مینماید این کتاب نیز موانع سلامتیتان را از بین میبرد و شما را در بازگشت به سوی بهترین وضعیت زیستن یاری میدهد. بدین لحاظ با کتب کمک به خود تفاوت دارد. پیام این کتاب از نوع هدایت و دانش است و برای یاری رسانی به شما در راه یک زندگی جدید، پیشرفت در بازی گلف یا درک بهتر از دنیا پدید آمده است. این کتاب فقط یک کلید است و چیزی بیش از آن نیست. اگر به قصد شفا آن را در دست بگیرید از طریق میدان انرژی کوانتومی به ارتعاش آن دست مییابید و هر کمکی را که در آن زمان بتواند به شما بکند از آن میگیرید.

 

نویسنده:اندرو جی کمپ

فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 175

کوانتوم کی

 

 

04

انسان باید بی مهابا در مطالعه و تحقیق و بهره گیری از تجربیات دیگران باشد و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نکند. ولی هر چیزی را باید از خودش بخواهد و هر سؤالی را از خودش بپرسد و هر جوابی را نیز از ندای درونی اش بشنود. شاعر می گوید: آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم و بقول اریک فروم: هدف بشر باید باز کردن طومار نیروهای بالقوه خودش باشد نه بدست آوردن و روی هم انباشتن کالا و ثروت. برای شناخت صحیح انسان باید همه نیازها و وی‍ژگی های او را بشناسیم و برای یافتن علل رنج های او باید از خوراک ونیازها و ویژگی های جسمی و روحی و روانی او بدانیم؛ و همه لایه های وجودی وی را مورد سنجش و بررسی قرار دهیم تا بتوانیم به فراتر از نیازهایش رفته و او را به سوی سلامتی، زندگی بهتر و شناخت های برتر سوق دهیم. انسان‌شناسی معنی و مفهومی جامع‌تر و فراتر از روانشناسی دارد. این کتاب حاوی مطالب نسبتا زیاد اما فشرده در انسان شناسی و خود شناسی میباشد و فکر میکنم که دانستن آنها برای کسانی که به دنبال شناخت هستند ضروری باشد. این کتاب ساده وکوچک ولی پر حجم را تقدیم علاقه مندان میکنم.

 

نویسنده: نصرت اله جاوید

فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 91

چکیده انسان شناسی و خودشناسی

 

 

 

05

 

آنچه در این کتاب می آموزید….

فرمولی 6 مرحله ایی برای جذب فوری ثروت و پول به زندگی خود چگونه برای همیشه بر باور های مخفی که باعث دور شدن ثروت و پول از شما غلبه کنید و باورهایی که باعث جذب ثروت می شود را جایگزین کنیم چگونه بر باور های غلط غلبه کنیم و زندگی شاد سرشار از خوشبختی داشته باشیم چگونه در شرایط نا مناسب جامعه حتی در بدترین شرایط حاکم بر جامعه ،زندگیی مرفه و سر شار از ثروت و عشق به خدا وموفقیت برای خودمان بسازیم درآمد غیر فعال ، رازی که تنها ثروتمندان پیشتاز با آن آشنایی دارند تفاوت ذهنیت فقیر و ذهنیت ثروتمند و تحلیل عقایدی که باعث ثروتمند شدن افراد می شود تکنیکی قدرتمند که همواره پول بیشتری را به زندگی تان وارد می کند روش های ویژه و طبقه بندی شده برای جذب فوری ثروت به زندگی

اگر هر راهی رفته اید پیش چندین مشاور رفته اید ولی جواب نگرفته اید ، این کتاب تحولی بزرگ در زندگی مالی و اخلاقی تان خواهد بود .

این کتاب بصورت کاملا علمی و تجربی ذهن شما روبسرعت قدرتمند و از طریق طوفان ایده ها شما رو بسرعت ثروتمند میکنه این کتاب همراه گارانتی موفقیت حتمی به شما ارائه می‌گردد.

 

نویسنده: علی معماریان

فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 10

ارتباط کائنات و قدرت ذهن با جذب فوری ثروث

 

 

 

06

مهارتهای زندگی مجموعه‌ای از توانمندیهایست که از طریق آموزش و تمرین قابل اکتساب بوده و دستیابی به آنها موجب شناخت خود، افزایش توانایی برقراری ارتباط با دیگران، احساس رضایت بیشتر و موفقیت در زندگی می‌شود. تعاریف گوناگونی از مهارتهای زندگی ارائه گردیده است. سازمان بهداشت جهانی، مهارتهای زندگی را چنین تعریف می‌کند: مهارتهای زندگی مجموعه‌ای از توانمندیهایست که یادگیری آنها به سازگاری و رفتارهای مثبت و سازنده منجر می‌شود و فرد با کمک آنها قادر است به گونه‌ای مؤثر با چالشهای زندگی روزمره مقابله کند. بنابر تعریف سازمان یونیسف مهارتهای زندگی مجموعه‌ گسترده‌ای از توانمندیهای روانی- اجتماعی مانند تصمیم‌گیری، برقراری ارتباط مؤثر با دیگران مقابله با شرایط و خودمدیریتی است که یادگیری آنها به زندگی سالم و سازنده کمک می‌کند.

نویسنده:  حسین خنیفر

فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 528

مهارت های زندگی